aktuality

07.02.2017

Vrodené chyby v SR 2014

Bratislava, 6. február 2017- Najnovšia publikácia Národného centra zdravotníckych informácií Vrodené chyby v SR 2014 prezentuje analytické pohľady, ktorými odbornej verejnosti v širšej miere ako doteraz predkladá podrobnejšie informácie o počte detí s vrodenými chybami v SR vrátane viacerých vybraných ukazovateľov, ktoré prispievajú k objektívnejšej interpretácii epidemiologickej situácie v SR v danej problematike.
viac >>
02.02.2017

Elektronické preukazy poistencov nebudú, využiť sa majú občianske

Bratislava, 2. február 2017 - Elektronické preukazy poistencov, ktoré mali byť pôvodne realitou ešte vlani, nebudú nakoniec vôbec. Termín ich zavedenia sa najprv posúval a teraz ich vydávanie ministerstvo zdravotníctva zrušilo úplne. Vyplýva to z novely zákona o národnom zdravotníckom informačnom systéme, ktorú dnes 107 hlasmi schválili poslanci Národnej rady (NR) SR.
viac >>
26.01.2017

NCZI vyhlási, v súvislosti so zavádzaním eHealth, verejné obstarávanie podporných služieb pre projekt elektronických služieb zdravotníctva...

Tlačová správa, 26. január 2017 - Národné centrum zdravotníckych informácií /NCZI/ pripravuje verejné obstarávanie, predmetom ktorého sú podporné služby, tzv. „SLA“ /Service Level Agreement/ pre zabezpečenie dostupnosti informačného systému elektronického zdravotníctva eHealth /projekt eSO1 a eSO1+/.
viac >>