aktuality

20.05.2022

Lekári si vyskúšali ePN ešte pred jej spustením

Od 1. júna 2022 budú môcť lekári vystaviť elektronickú péenku. Pôjde o ďalšiu službu v rámci elektronického zdravotníctva a digitalizácie služieb Sociálnej poisťovne, ktorá prináša výrazné výhody a zjednodušuje život a prácu lekárom, občanom aj zamestnávateľom. Spoločný projekt Národného centra zdravotníckych informácií a Sociálnej poisťovne si vyskúšali vybraní lekári, ktorí po prvý raz v histórií mohli testovať službu ešte pred jej zavedením do ostrej prevádzky.
viac >>
29.04.2022

Potraty v Slovenskej republike v roku 2021

Bratislava, 29. apríl 2022 – Počet potratov na Slovensku dlhodobo klesá a potvrdilo sa to aj v minulom roku. Celkový počet potratov sa medziročne znížil o 10%. Umelé prerušenie tehotenstva v uplynulom roku najčastejšie podstúpili slovenské ženy v zdravotníckych zariadeniach Košického a Nitrianskeho kraja, najmenej ich bolo v Prešovskom kraji.
viac >>
22.04.2022

Alergikov medzi staršími ľuďmi pribúda

Alergia vás môže postretnúť naozaj v každom veku. Nie je výnimkou, že sa alergická reakcia objaví aj u starších ľudí, ktorí zrazu začali trpieť sennou nádchou, dýchavičnosťou, slzením a zápalom spojiviek v jarných mesiacoch. Silnejšia alergická reakcia sa zvykne prejaviť najmä u ľudí s nadváhou či obezitou.
viac >>