Vedúci/vedúca odboru hospodárskej správy a majetku

Miesto práce: Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Celková mzda (brutto): Od 1 800 EUR/mesiacFinálne mzdové ohodnotenie bude závisieť od praxe a skúsenosti vybraného kandidáta, pričom bude v súlade so zákonom č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
  • kompletnú správu majetku, vrátane evidencie jeho stavu, jeho zaraďovanie podľa aktuálne platnej organizačnej štruktúry, účtovnej a ekonomickej klasifikácie v súlade s príslušnou legislatívou,
  • riadenie, usmerňovanie a koordináciu práce zamestnancov vrátane kontroly výkonu pracovných činností a úloh v zodpovednosti odboru hospodárskej správy a majetku,
  • koncepčnú a metodickú činnosť na odbore hospodárskej správy a majetku vrátane sledovania majetkovo-právnych vzťahov, ktoré vznikajú a zanikajú pri výkone správy, uzatváranie nájomných a poistných zmlúv a kontrolu prevádzkových výdavkov súvisiacich s nájomnými a poistnými vzťahmi,
  • prípravu podkladov pre zmluvné zabezpečenie dodávok energií (elektrika, plyn, pitná vody) objektov v správe NCZI,
  • správne určenie, zaradenie a odpisovanie majetku a inventarizáciu v súlade so Zákonom č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve,
  • prípravu a realizáciu investičných akcií týkajúcich sa realizácie stavieb a ich technického zhodnotenia, dopravných prostriedkov a vybraných technických zariadení,
  • vykonávanie dohľadu nad stavebnými prácami a dodávkami služieb,
  • zabezpečovanie kontroly technického stavu objektov v správe NCZI a návrh plánu rutinnej štandardnej a mimoriadnej údržby objektov,
  • vypracovanie plánov údržby, opráv a revíznych prehliadok technických zariadení a vedenie evidencie vyplývajúcej zo zákonných ustanovení a predpisov,
  • zabezpečenie metodických, odborných a organizačných činností v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a požiarnej ochrany,
  • odstránenie nedostatkov zistených v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a ochrany pred požiarmi podľa osobitných predpisov,
  • koordináciu, usmerňovanie a kontrolu výkonu pracovných činností súvisiacich s každodennou údržbou pracovísk, sanitárnych zariadení a prevádzkového nastavenia bežných technických zariadení,
  • plánovanie, riadenie a kontrolu činnosti autodopravy vrátane jej evidencie v zmysle platnej legislatívy,
  • komunikáciu s Ministerstvom financií SR a Ministerstvom zdravotníctva SR ohľadom agendy v zodpovednosti odboru.

  • skrátený týždenný pracovný čas – 37,5 hodín
  • flexibilný pracovný čas
  • nárok na 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • dodatočné dni voľna nad rámec zákona (rodinné udalosti, dobrovoľnícke aktivity)
  • príspevok zamestnávateľa na DDS
  • možnosť kariérneho rastu
  • príspevok na stravovanie nad rámec zákona
  • priestor na sebarealizáciu, odborný aj kariérny rast

Informácie o výberovom konaní
  • Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Kontaktovať ohľadom online/osobného interview budeme len tých kandidátov, ktorí spĺňajú požadované kritéria. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca:

  • vysokoškolské II. stupňa
  • vysokoškolské III. stupňa

Ostatné znalosti:
  • Microsoft Office 365 - Pokročilý
  • Internet - Pokročilý

Jazykové znalosti:
  • Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vzdelanie v odbore:
  • ekonomický alebo technický smer

Prax na pozícii/v oblasti:
  • správa majetku

Počet rokov praxe:
  • 5

  • všeobecný prehľad z oblasti správy majetku štátu a hospodárskej správy zvereného majetku,
  • výborná orientácia vo všeobecne záväzných právnych predpisoch z oblasti ekonomiky a správy majetku štátu v rozpočtovej/príspevkovej organizácii, zákon č. 278/1993 Z. z. o správe majetku štátu, zákon 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov pre korektné zaradenie a odpisovanie majetku, legislatíva platná pre osobnú autodopravu,
  • skúsenosti s riadením tímu,
  • organizačné schopnosti, samostatnosť a zodpovednosť,
  • analytické myslenie,
  • kultivované vyjadrovanie slovom aj písmom,
  • presnosť pri spracovávaní údajov a zmysel pre detail,
  • flexibilita a odolnosť voči stresu.

Kontakt: kariera@nczisk.sk