Čakáreň na očkovanie už registruje žiadateľov

Národné centrum zdravotníckych informácií spoločne s Ministerstvom zdravotníctva SR a Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR dnes na poludnie sprístupnili novú možnosť registrácie na očkovanie, takzvanú čakáreň. Len do 16:00 bolo v systéme zaregistrovaných vyše 60 000 záujemcov o očkovanie.
 
Nový registračný formulár je od stredajšieho poludnia súčasťou stránky korona.gov.sk. Záujemcovia o očkovanie si v prvom kroku vyberú ku ktorej priorizovanej skupine patria, či už sú to zdravotníci, zamestnanci zariadení sociálnych služieb či majú vek nad 60 rokov. V prvom kroku rovnako tak vyplnia svoje osobné údaje a telefónne číslo. V ďalších krokoch si budú môcť žiadatelia vybrať najbližšie vakcinačné centrá a termín očkovania. Termíny očkovania v tejto chvíli ešte nie sú sprístupnené a každý žiadateľ sa tak v najbližších dňoch registruje automaticky do čakárne.
 
Po registrácii príde žiadateľovi SMS správa a mail (nie je povinný, no NCZI odporúča zadať aj mailový kontakt) s potvrdením registrácie a s PIN kódom, ktorý bude žiadateľovi slúžiť v prípade, ak bude chcieť zmeniť svoj termín očkovania. Národné centrum zdravotníckych informácií bude žiadateľa informovať o pridelenom termíne a mieste očkovania najneskôr 48 hodín pred samotnou vakcináciou. Druhý termín vakcinácie bude žiadateľovi pridelený automaticky a do rovnakého vakcinačného centra, ako pri prvej vakcinácii.