Analytik kybernetických hrozieb

Miesto práce: Bratislava
Celková mzda (brutto): Od 1 500 EUR/mesiacFinálne mzdové ohodnotenie bude závisieť od praxe a skúseností vybraného kandidáta, pričom bude v súlade so zákonom č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.
Termín nástupu: ihneď

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
  • identifikácia potencionálnych hrozieb a eliminácia súčasných zraniteľností
  • vyhodnotenie informácií o hrozbách z interných a externých zdrojov za účelom monitorovania
  • proaktívne vyhľadávanie nových útokov alebo prebiehajúcich útokov pomocou dostupných nástrojov
  • monitorovanie relevantných zdrojov pre informácie o kybernetických hrozbách
  • monitorovanie nových kritických zraniteľností
  • identifikácia kybernetických hrozieb vyskytujúcich sa v monitorovaných prostrediach
  • vytváranie podrobných správ o incidentoch
  • včasná eskalácia problémov k manažmentu s primeranými informáciami o riziku a vplyve na organizáciu
  • spolupráca so SOC a analytikmi na vyšetrovaní závažných incidentov
  • hodnotenie zistení vykonaných externými stranami, vrátane posúdení zraniteľnosti a penetračných testov
  • podávanie návrhov na realizáciu zmien
  • poskytnutie kľúčových informácií na reakciu na hrozbu prostredníctvom preskúmania a analýzy kybernetických hrozieb
  • koordinácia s rôznymi tímami s cieľom zlepšiť detekciu hrozieb, reakciu a zlepšenie celkového zabezpečenia organizácie
  • príprava návrhov a ich prezentácia pre interné a medzirezortné pripomienkové konania v oblastiach pôsobnosti
  • aktívna spolupráca s kolegami pri detailnej analýze špecifických incidentov

  • skrátený týždenný pracovný čas – 37,5 hodín
  • flexibilný pracovný čas
  • nárok na 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • dodatočné dni voľna nad rámec zákona (rodinné udalosti, dobrovoľnícke aktivity)
  • príspevok zamestnávateľa na DDS
  • karta MultiSport
  • príspevok na stravovanie nad rámec zákona
  • priestor na sebarealizáciu, odborný aj kariérny rast

Informácie o výberovom konaní
  • Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Kontaktovať ohľadom online/osobného interview budeme len tých kandidátov, ktorí spĺňajú požadované kritéria. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca:

  • stredoškolské s maturitou
  • nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
  • vysokoškolské I. stupňa
  • vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti:
  • Diamond Model - Pokročilý
  • MITRE ATT&CK - Pokročilý
  • Kill Chain Model - Pokročilý

Jazykové znalosti:
  • Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Počet rokov praxe:
  • 2

  • komunikatívnosť
  • kreativita
  • kritické myslenie
  • samostatnosť aj tímový prístup k práci
  • proaktivita pri práci, hľadanie nových pracovných výziev
  • záujem a snaha rýchlo sa učiť nové zručnosti

  • *znalostné predpoklady:
  • ovedomie v oblasti hrozieb - threat awareness
  • skúsenosti s monitorovaním bezpečnosti koncových bodov a sietí
  • znalosť postupov pri reakcii na incidenty
  • skúsenosti s prácou v systéme SIEM
  • znalosti analýzy sieťovej prevádzky vrátane TCP/IP, smerovania, prepínania, protokolov
  • programátorské alebo skriptovacie zručnosti

  • *výhodou:
  • skúsenosť s bezpečnostnými zraniteľnosťami, exploitmi, malvérom a digitálnou forenznou analýzou
  • skúsenosti s Threat hunting
  • skúsenosti s odovzdávaním informácií o riešení incidentov
  • skúsenosti s prácou v systéme SOAR
  • skúsenosti s operačným systémom Linux
  • skúsenosti s vykonávaním penetračných testov (celého OS - Windows, Linux, MacOS)
  • certifikácia v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Kontakt: kariera@nczisk.sk