Novinky v registrácii na očkovanie a testovanie Covid-19

Objednávací systém na očkovanie a testovanie Covid-19 na stránke korona.gov.sk prešiel začiatkom týždňa viacerými zmenami. Najväčšou novinkou je možnosť zrušenia termínu antigénového testovania či prvého termínu očkovania priamo na stránke korona.gov.sk.
 
„Národné centrum zdravotníckych informácií pre používateľov pripravilo viacero noviniek vo formulároch v žiadostiach o testovanie či očkovanie. Po novom si ľudia môžu sami cez web zrušiť termín testovania alebo prvý termín očkovania, ak im boli pridelené zo strany NCZI. Zároveň môžu rovno požiadať o pridelenie nových termínov. Pri požiadavke o očkovanie či testovanie si odteraz žiadatelia môžu pozrieť voľné miesta a termíny v prehľadnejšej forme,“ predstavil najzásadnejšie novinky generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií Peter Bielik.
 
Zrušiť termín očkovania či testovania, ak bol pridelený cez Národné centrum zdravotníckych informácií, už môžu žiadatelia aj cez stránku korona.gov.sk v časti Úprava/Overenie požiadavky ( https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-validate-patient.php )
Na vykonanie zmien stačí vyplniť telefónne číslo, číslo Covid-19-PASSu, rok narodenia a následne systém automaticky doručí SMS s autorizačným kódom. Po prihlásení môžu používatelia zrušiť požiadavku na plánované antigénové testovanie, zrušiť požiadavku na prvý termín očkovania, priamo požiadať o preobjednanie na antigénový test či prvého očkovania. Nová funkcionalita dovoľuje úpravu osobných údajov aj doposlanie SMS výsledku posledného testovania.
 
„Národné centrum zdravotníckych informácií v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR priebežne zapracúvajú do systému Moje ezdravie zjednodušenia a nové funkcionality. Prax nám ukázala, že najčastejšou požiadavkou na naše Call Centrum je práve rušenie termínov testovania a následne požiadavka o nový termín testovania. Veríme, že umožnením riešiť túto požiadavku cez webovú stránku, uľahčíme situáciu všetkým žiadateľom,“ doplnil generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií Peter Bielik.
 
Súčasťou aktualizácie systému sú aj viaceré úpravy a optimalizácie či bezpečnostné posilnenia.