NCZI bude lekárov informovať o koronavíruse prostredníctvom aplikácie eAlerts

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) doplnilo aplikáciu eAlerts určenú pre lekárov o najaktuálnejšie informácie o koronavíruse.
 
V záložke Koronavírus sa lekári dozvedia postup pre transport pacienta s podozrením na koronavírusové ochorenie COVID-l9, usmernenie hlavného hygienika Slovenskej republiky či prehľad webových stránok s relevantnými informáciami o koronavíruse.
 
Dôležitou súčasťou aplikácie eAlerts je prehľad aktuálnych opatrení. „Aplikácia obsahuje dôležité informácie pre lekárov týkajúce sa koronavírusu. Prostredníctvom nej budú informovaní o komplexných aktuálnych opatreniach vydaných Sociálnou poisťovňou či Úradom verejného zdravotníctva,“ hovorí generálny riaditeľ NCZI Peter Blaškovitš.
 
„Sme radi, že budeme dostávať spoľahlivé a overené informácie priamo na náš mobil. Preto odporúčame všetkým lekárom, aby si aplikáciu eAlerts stiahli a tá bude fungovať ako rýchly informačný kanál. Budeme tak mať všetky dôležité informácie na jednom mieste,“ dodáva MUDr. Peter Makara, prezident Slovenskej spoločnosti všeobecného praktického lekárstva.
 
Aplikáciu eAlerts ezdravie poskytuje NCZI bezplatne pre mobilné zariadenia používajúce iOS (Apple) alebo Android.