Právnik

Celková mzda (brutto): Od 1 800 EUR/mesiacfinálna mzda bude určená v závislosti od seniority a skúsenosti vybraného kandidáta

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

Do nášho tímu NCZI hľadáme kolegyňu/kolegu na pracovnú pozíciu Právnik.

Právnik vykonáva uvedené činnosti:
  • zabezpečenie právneho poradenstva pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa a podľa interných potrieb zamestnávateľa, a to najmä:
  • príprava právnych stanovísk, podaní, analýz, výklad právnych predpisov a vykonávanie právnych rešerší v rámci nesporovej i sporovej agendy
  • komplexný proces spracovania zmluvnej agendy (najmä zmluvy o dielo, kúpne zmluvy a rámcové zmluvy v oblasti IT tovarov a služieb) vrátane zmluvnej dokumentácie k príspevkom z európskych štrukturálnych a investičných fondov
  • právna podpora pre DPO pri riešení agendy GDPR (napr. tvorba sprostredkovateľských zmlúv, súčinnosť pri vybavovaní žiadostí dotknutých osôb, podpora v súvislosti so spracúvaním osobných údajov pri riešení pandemickej situácie)
  • právna podpora pre oblasť kybernetickej bezpečnosti (napr. poskytovanie súčinnosti pri tvorbe príslušnej dokumentácie, výklad právnych predpisov)
  • spolupráca s externými advokátskymi kanceláriami

  • Doplnkovo:
  • zastupovanie zamestnávateľa v konaní pred súdmi a inými orgánmi (napr. v konaniach pred Úradom na ochranu osobných údajov SR)
  • pripomienkovanie/tvorba interných predpisov
  • poradenstvo pri vybavovaní žiadostí podľa zákona č. 211/2000 Z. z.
  • poradenstvo v pracovnoprávnej agende
  • pravidelný monitoring legislatívy
  • právne poradenstvo pri riadení aktivít a projektov zamestnávateľa (napr. projektov v zmysle vyhlášky Úradu podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu č. 85/2020 Z. z. o riadení projektov)

  • flexibilný pracovný čas
  • nárok na 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • príspevok zamestnávateľa na DDS
  • možnosť kariérneho rastu
  • príspevok na stravovanie nad rámec zákona

Informácie o výberovom konaní
  • Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Kontaktovať ohľadom online/osobného interview budeme len tých kandidátov, ktorí spĺňajú požadované kritéria. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca:

  • vysokoškolské II. stupňa
  • vysokoškolské III. stupňa

Ostatné znalosti:
  • Microsoft Office - Pokročilý

Jazykové znalosti:
  • Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vzdelanie v odbore:
  • právo

Prax na pozícii/v oblasti:
  • 3

  • prax/znalosti povinné: oblasť obchodného, občianskeho, pracovného, autorského práva; problematika ochrany osobných údajov; procesné predpisy (CSP, SP); právne predpisy z oblasti verejnej správy (najmä: zákon č. 153/2013 Z. z. o národnom zdravotníckom informačnom systéme, zákon č. 211/2000 Z. z. o o slobodnom prístupe k informáciám, zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme)
  • prax/znalosti vítané: legislatíva v IT oblasti a kybernetickej bezpečnosti (najmä: zákon č. 69/2018 Z. z. o kybernetickej bezpečnosti, zákon č. 95/2019 Z. z. o informačných technológiách vo verejnej správe, vyhláška Úradu podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu č. 179/2020 Z. z., ktorou sa ustanovuje spôsob kategorizácie a obsah bezpečnostných opatrení informačných technológií verejnej správy, vyhláška Úradu podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu č. 78/2020 Z. z. o štandardoch pre informačné technológie verejnej správy)

  • * skúsenosti:
  • minimálne 3 roky právnej praxe ako advokát/advokátsky koncipient/právnik v advokácii, verejnej správe alebo v pozícii interného firemného právnika
  • prax pri príprave zmluvnej a inej dokumentácie v oblasti informačných technológií, oblasti ochrany osobných, kybernetickej bezpečnosti, verejného obstarávania je výhodou
  • záujem o problematiku informačných technológií (softvérové právo) - výhodou a právo duševného vlastníctva
  • práca so systémami právnych informácií najmä Slov-Lex a vyhľadávanie Judikatúry
  • chuť neustále sa vzdelávať a získavať nové poznatky
  • analytické právne myslenie a schopnosť hľadať konštruktívne riešenia,
  • záujem o problematiku informačných technológií
  • aktívny prístup k riešeniu zadaní, flexibilita
  • precíznosť a zmysel pre detail, diskrétnosť
  • adekvátne komunikačné, argumentačné, štylistické, prezentačné a organizačné zručnosti
  • schopnosť pracovať samostatne na zverených zadaniach ale aj ako súčasť tímu

 Kontaktná osoba: Ing. Andrea Loula, Odbor riadenia ľudských zdrojov
 E-mail: andrea.loula@nczisk.sk