Právnik

Miesto práce: Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Celková mzda (brutto): Od 1 800 EUR/mesiacFinálne mzdové ohodnotenie bude závisieť od praxe a skúsenosti vybraného kandidáta, pričom bude v súlade so zákonom č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.
Termín nástupu: 1.10.2023

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

Zabezpečenie právneho poradenstva pre jednotlivé organizačné útvary zamestnávateľa a podľa interných potrieb zamestnávateľa, a to najmä:
  • príprava právnych stanovísk, podaní, analýz, výklad právnych predpisov a vykonávanie právnych rešerší v rámci nesporovej i sporovej agendy
  • komplexný proces spracovania zmluvnej agendy (najmä zmluvy o dielo, kúpne zmluvy a rámcové zmluvy v oblasti IT tovarov a služieb) vrátane zmluvnej dokumentácie k príspevkom z európskych štrukturálnych a investičných fondov
  • právna podpora pre DPO pri riešení agendy GDPR (napr. tvorba sprostredkovateľských zmlúv, súčinnosť pri vybavovaní žiadostí dotknutých osôb, podpora v súvislosti so spracúvaním osobných údajov pri riešení pandemickej situácie)
  • právna podpora pre oblasť kybernetickej bezpečnosti (napr. poskytovanie súčinnosti pri tvorbe príslušnej dokumentácie, výklad právnych predpisov)
  • zastupovanie zamestnávateľa v konaní pred súdmi a inými orgánmi
  • spolupráca s externými advokátskymi kanceláriami

  • doplnkovo:
  • pripomienkovanie/tvorba interných predpisov
  • poradenstvo pri vybavovaní žiadostí podľa zákona č. 211/2000 Z. z.
  • poradenstvo v pracovnoprávnej agende
  • pravidelný monitoring legislatívy
  • právne poradenstvo pri riadení aktivít a projektov zamestnávateľa

  • skrátený týždenný pracovný čas – 37,5 hodín
  • flexibilný pracovný čas
  • nárok na 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • dodatočné dni voľna nad rámec zákona (rodinné udalosti, dobrovoľnícke aktivity)
  • príspevok zamestnávateľa na DDS
  • karta MultiSport
  • príspevok na stravovanie nad rámec zákona
  • priestor na sebarealizáciu, odborný aj kariérny rast

Informácie o výberovom konaní
  • Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Kontaktovať ohľadom online/osobného interview budeme len tých kandidátov, ktorí spĺňajú požadované kritéria. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca:

  • vysokoškolské II. stupňa
  • vysokoškolské III. stupňa

Ostatné znalosti:
  • Microsoft Word - Pokročilý
  • Microsoft Outlook - Pokročilý
  • Internet - Pokročilý

Jazykové znalosti:
  • Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vzdelanie v odbore:
  • právo

Prax na pozícii/v oblasti:
  • Prax ako advokát/advokátsky koncipient/ právnik vo verejnej alebo súkromnej sfére.

Počet rokov praxe:
  • 3

  • znalosť obchodného, občianskeho, pracovného, autorského práva
  • problematika ochrany osobných údajov
  • procesné predpisy (CSP, SP)
  • analytické právne myslenie a schopnosť hľadať konštruktívne riešenia
  • záujem o problematiku informačných technológií
  • aktívny prístup k riešeniu zadaní, flexibilita
  • precíznosť a zmysel pre detail, diskrétnosť
  • adekvátne komunikačné, argumentačné, štylistické, prezentačné a organizačné zručnosti
  • schopnosť pracovať samostatne na zverených zadaniach, ale aj ako súčasť tímu
  • výhodou je znalosť legislatívy v IT oblasti a kybernetickej bezpečnosti a v oblasti verejnej správy (najmä: zákon č. 153/2013 Z. z. o národnom zdravotníckom informačnom systéme, zákon č. 211/2000 Z. z. o o slobodnom prístupe k informáciám)

Kontakt: kariera@nczisk.sk