Správca služobných katalógov - bibliograf a katalogizátor

Miesto práce: Bratislava

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

Do nášho tímu hľadáme kolegyňu/kolegu na pracovnú pozíciu Správca služobných katalógov - bibliograf a katalogizátor.

Správca služobných katalógov - bibliograf a katalogizátor vykonáva uvedené činnosti:
  • zabezpečuje dennú evidenciu periodík
  • spracováva výstupy, spravuje katalógy a prírastkové zoznamy
  • ochraňuje knižničný fond (obsahové a fyzické revízie knižničného fondu, spracováva výsledky pre vyraďovaciu komisiu NCZI)
  • vedie registratúru za Odbor Slovenskej lekár. knižnice
  • bibliograficky spracováva a menne katalogizuje dokumenty nadobudnuté do fondu knižnice
  • spracováva bibliografické citácie, ohlasy a použitú literatúru od slovenských autorov zo slovenských a českých dokumentov dochádzajúcich do knižnice
  • buduje databázu

  • flexibilný pracovný čas
  • nárok na 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • príspevok zamestnávateľa na DDS
  • možnosť kariérneho rastu
  • príspevok na stravovanie nad rámec zákona

Informácie o výberovom konaní
  • Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Kontaktovať ohľadom online/osobného interview budeme len tých kandidátov, ktorí spĺňajú požadované kritéria. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca:

  • stredoškolské s maturitou

Ostatné znalosti:
  • Microsoft Office - Mierne pokročilý

  • Anglický jazyk - Začiatočník (A2) alebo Nemecký jazyk - Začiatočník (A2)

Vzdelanie v odbore:
  • Stredná knihovnícka škola - výhodou

Prax na pozícii/v oblasti:
  • 3

  • zodpovednosť, precíznosť a zmysel pre detail
  • tímový hráč
  • proaktívny prístup k riešeniu pracovných úloh
  • skúsenosti s prácou v knižnici
  • skúsenosti s katalogizáciou
  • skúsenosti s prácou s knižnično-informačným systémom

 Kontaktná osoba: Ing. Andrea Loula, Odbor riadenia ľudských zdrojov
 E-mail: andrea.loula@nczisk.sk