Legislatívec

Miesto práce: Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Celková mzda (brutto): Od 1 800 EUR/mesiacFinálne mzdové ohodnotenie bude závisieť od praxe a skúsenosti vybraného kandidáta, pričom bude v súlade so zákonom č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
  • pravidelné sledovanie materiálov v legislatívnom procese v oblasti záujmu NCZI vrátane legislatívy Európskej únie
  • koncipovanie pripomienok k legislatívnym návrhom predkladaným za oblasť zdravotníctva, resp. za oblasť správy národného zdravotníckeho informačného systému, zdravotníckej štatistiky, národných zdravotných registrov a pod. vrátane legislatívnych návrhov Európskej únie
  • vykonávanie právnych analýz a rozborov konkrétnych právnych predpisov súvisiacich s oblasťou pôsobenia NCZI a príslušnej legislatívy
  • príprava a tvorba legislatívnych materiálov
  • evidencia prebiehajúcich legislatívnych procesov a sledovanie dodržiavania termínov na predkladanie stanovísk
  • aktívna účasť na pripomienkových a rozporových konaniach, odborných podujatiach a konferenciách, workshopoch a seminároch
  • zastupovanie NCZI na príslušných legislatívnych konaniach
  • zasielanie pripomienok a stanovísk NCZI tvorcom legislatívy a komunikácia s nimi pri legislatívnom procese
  • pravidelná komunikácia s príslušnými odbormi a útvarmi štátnej správy v otázkach pripravovanej legislatívy v oblasti pôsobenia NCZI
  • iná odborná expertná činnosť týkajúca sa aktivít NCZI

  • skrátený týždenný pracovný čas – 37,5 hodín
  • flexibilný pracovný čas
  • nárok na 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • dodatočné dni voľna nad rámec zákona (rodinné udalosti, dobrovoľnícke aktivity)
  • príspevok zamestnávateľa na DDS
  • karta MultiSport
  • príspevok na stravovanie nad rámec zákona
  • priestor na sebarealizáciu, odborný aj kariérny rast

Informácie o výberovom konaní
  • Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Kontaktovať ohľadom online/osobného interview budeme len tých kandidátov, ktorí spĺňajú požadované kritéria. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca:

  • vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti:
  • Microsoft Word - Pokročilý
  • Microsoft Outlook - Pokročilý
  • Internet - Pokročilý

Jazykové znalosti:
  • Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vzdelanie v odbore:
  • právo

Prax na pozícii/v oblasti:
  • Prax pri príprave právnych predpisov, prax na ministerstve v oblasti legislatívnej tvorby výhodou.

Počet rokov praxe:
  • 3

  • komunikačné a prezentačné zručnosti
  • výborné ovládanie legislatívnej terminológie
  • práca so systémami právnych informácií (najmä Slov-Lex)
  • záujem o problematiku informačných technológií
  • kultivované vyjadrovanie slovom aj písmom
  • odolnosť voči stresu
  • schopnosť vlastného time managementu
  • organizačné zručnosti
  • vyjednávacie zručnosti a schopnosť presvedčiť
  • flexibilné myslenie
  • tímová orientácia

Kontakt: kariera@nczisk.sk