aktuality

28.08.2019

NCZI navštívil minister pre umelú inteligenciu zo Spojených arabských emirátov

Po návšteve členky kráľovskej rodiny Spojených arabských emirátov Dr. Aishi Bin Bishr privítalo Národné centrum zdravotníckych informácií ďalšiu delegáciu z Dubaja – ministra pre umelú inteligenciu Omara Sultana Al Olamu zo Spojených Arabských Emirátov, ktorý bol oficiálnou návštevou podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho.
viac >>
22.08.2019

Pribúda chorých na syfilis

Počet pacientov so syfilisom v minulom roku na Slovensku opäť stúpol, naopak klesol počet ochorení na kvapavku. Obidve ochorenia boli diagnostikované častejšie u mužov. Vyplýva to zo štatistík Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).
viac >>
21.08.2019

Štatistika hospitalizovaných v Slovenskej republike 2018

Slováci boli v minulom roku najčastejšie hospitalizovaní pre choroby obehovej sústavy, choroby tráviacej sústavy a nádorové ochorenia. Tieto údaje vyplývajú z ostatnej štatistiky Národného centra zdravotníckych informácií, ktorá sleduje hospitalizácie v slovenských ústavných zdravotníckych zariadeniach v roku 2018. Hospitalizácie sú tu členené podľa kapitol a skupín diagnóz MKCH-10, pohlavia, veku pacienta, územia trvalého bydliska pacienta, ako aj podľa územia zdravotníckeho zariadenia a odborného zamerania posteľových útvarov.
 
viac >>