Testovanie

Každý, kto má príznaky alebo podozrenie na ochorenie (bol v kontakte s pozitívnou osobou), môže požiadať o vyšetrenie formou elektronického formulára.

Na odber je potrebné prísť nalačno. Pred odberom nie je možné umývať si zuby zubnou pastou a užívať lokálne, voľno-predajné prípravky používané pri bolesti hrdla (tablety na cmúľanie, pastilky, ústne spreje).

Nevhodné sú tiež kloktadlá, ústne vody a žuvačky. V prípade smädu odborníci povoľujú piť nechladenú čistú vodu. Pred výterom sa nesmie fajčiť. Tesne pred výterom je potrebné úplne vyprázdniť nos a vykašľať sa.
 
Je možné si vybrať:
 
 
 
Pacient bude objednaný na termín vyšetrenia cez formulár, o výsledku bude informovaný telefonicky, resp. SMS správou. Písomné (papierové) potvrdenia sa nevydávajú.
 
Testovanie na COVD-19 z dôvodu vycestovania do zahraničia nie je hradené štátom.
 
Mobilné odbery pre imobilných pacientov sú vykonávané v domácom prostredí pacienta. Je potrebné o ne požiadať.
 
Každý občan nad 12 rokov, zaregistrovaný na Slovensku, môže požiadať o DIGITÁLNY COVID PREUKAZ EÚ O TESTOVANÍ, ktorý si môže stiahnuť vo formáte PDF do mobilného zariadenia alebo počítača. Následne je si ho môže vytlačiť alebo pridať do aplikácie GreenPass. Digitálny COVID preukaz EÚ je taktiež v mobilných aplikáciách zdravotných poisťovní.
 
Dátum poslednej aktualizácie: 04.09.2021